Lniany woreczek na mydło / myjka do ciała

by Viola
Lniany woreczek na mydło, Soup bag, myjka do ciała. Pielęgnacja ciała

Lniany woreczek na mydło, to idealne rozwiązanie dla tych, którzy do mycia ciała używają kosmetyków stałych (mydła, żele w kostce itd.). Woreczek z lnu to wielofunkcyjny produkt, dzięki któremu łatwo i bezpiecznie przechowasz mydło, ale także zadbasz o oczyszczenie ciała. 

Lniany woreczek na mydło/myjka do ciała

Na rynku istnieje cała gama myjek do ciała wykonanych z 100 procentowego lnu, dlatego jest z czego wybierać. Lniane myjki mogą przybierać różne kształty: rękawic, ściereczek, czy prostokątnego woreczka z sznurkiem, o którym jest tu mowa.

Dlaczego polecam akurat tą formę? Bo bardzo cenię sobie praktyczność. Ten oto mały woreczek jest bardzo prostym rozwiązaniem dość niewygodnego problemu – przechowywania mydła. „Ślimaczące się” pod wpływem wilgoci i wody kosteczki mydła są mało estetyczne, a co więcej mało wydajne. Utworzoną w pojemniku na mydło maź zazwyczaj czyścimy podczas porządków w łazience. A szkoda, bo takie mydło, dobrze osuszone może wystarczyć na znacznie dłużej. 

Soup bag, naturalna myjka do ciała z lnu i bawełny, woreczek na mydło. Pielęgnacja ciała zero waste

Jak używać lnianych woreczków?

Mokre mydło chowamy do woreczka, który wieszamy np. nad wanną i tak pozostawiamy go do wyschnięcia. Dzięki temu, że lniany woreczek równie dobrze, jak gąbka, rozpienia mydło, służyć może jako myjka do ciała.  W ten sposób wykorzystujemy także pozostałości mydełka, które w nim się suszyło. Dzięki masującym i peelingującym właściwościom lnu, ujędrnimy ciało i delikatnie złuszczymy naskórek. 

Taki woreczek ma uniwersalne zastosowanie: jest idealne na upominki, organizację biżuterii, przechowywanie przypraw, herbat i różnych drobiazgów.

U mnie bardzo dobrze spisuje się podczas podróży! 

Jak dbać o myjkę/woreczek z lnu?

Po użyciu, myjkę należy bardzo dobrze wypłukać z piany i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. W taki sposób zapobiegamy rozwojowi bakterii, a znajdujące się w nim mydło będzie służyło nam na dłużej. 

Aby uniknąć rozwoju bakterii, polecam raz na tydzień lniany woreczek zamoczyć w wrzącej wodzie.  Zalecenia dotyczące częstotliwości wyparzania lnianej myjki mogą różnić się w zależności od produktu i producenta. 

Lniany woreczek na mydło - na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie woreczka/myjki z lnu zwróć uwagę na jego wielkość. Zbyt mała lub zbyt duża myjka może nie spełniać twoich oczekiwań. Mój woreczek ma wymiar 13 cm x 9 cm i uważam, że mógłby być ciut większy, gdyż mieści on tylko 3/4 mojej dłoni.

Pod lupę weź też inne kryteria, takie jak: pochodzenie lnu i produkcję. Różnica cenowa, bardzo podobnych, a nawet wręcz identycznych na pierwszy rzut oka myjek, może być kolosalna. Jeśli mamy pewność (choć o nią to akurat zawsze ciężko), że produkcja ta wspiera fair trade (sprawiedliwy handel) lub działa w inny, ale uczciwy sposób, to warto wydać na nią trochę więcej. Ceny za podobny woreczek, który posiadam, wahają się od 1.50 PLN do 20 PLN. Niestety nie pamiętam u jakiego sprzedawcy go zamawiałam, ale kupiłam go na Amazon.

A jeśli lubisz dziergać, to najlepiej zrób sobie taką sama! 😉 Ja jeszcze do tego dojrzewam, ale na pewno kiedyś spróbuję.😉

Spodobał ci się wpis lub masz do niego pewne spostrzeżenia lub sugestie, którymi chciałbyś/chciałabyś się podzielić? Koniecznie pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza! 

You may also like

2 komentarze

Marzena Turaj 13 lutego 2020 - 08:31

Ja bardzo lubię takie woreczki i wolę w nich przechowywać mydła niż na tradycyjnej mydelniczce. Czasem biorę zioła do woreczka i wieszam pod kranem przy kąpieli, aromatyczna ziołowa kąpiel gwarantowana

Reply
Viola 18 lutego 2020 - 22:35

OOO super pomysł! Muszę koniecznie wypróbować!

Reply

Leave a Comment